Senior travel

od: 
do: 

Poloha:

NEAPOL, ISCHIA, POMPEJE, VESUV, CAPRI, VATIKÁN, ŘÍM

Vybavení hotelu:

1.DEN: odjezd po trase: Brno, Praha, Plzeň, Rozvadov, Německo do Itálie. 2.DEN: ráno příjezd do Neapolského zálivu, přejezd na Ischii. Odpoledne fakultativně okruh ostrovem Ischia. Uvidíte např. Aragonský hrad, městečka Ischia Porto a Ponte, Barano, Fontana, Forio, čekají Vás zastávky na vyhlídkách v Serrara Fontana, na poloostrůvku Sant‘ Angelo s možností nákupu koření a ochutnávkou místních likéru. Možnost koupání v termálních bazénech nebo v moři, večeře. 3.DEN: odjezd do přístavu, přejezd trajektem na pevninu. Poté odjezd k sopce Vesuv a pěší výstup k samotnému jícnu vulkánu. Následuje návštěva Pompejí. Návrat na Ischii možností koupání v termálních bazénech nebo v moři, večeře. 4.DEN: jízda lodí na malebný ostrov Capri, jednoho z nejkrásnějších a nejatraktivnějších ostrovů v Tyrhénském moři. Minibusy a pěšky navštívíme přístav, město Capri a Anacapri. Dále je možná okružní plavba lodí kolem ostrova. Navečer odjezd lodí zpět na Ischii, možnost koupání v termálních bazénech nebo v moři, večeře. 5.DEN: odpoledne Pizza party (dvouhodinový program). Budete moci ochutnat typickou pizzu nebo si někteří klienti sami z připravených ingrediencí vytvoří pizzu dle vlastní fantazie. Ischitánské víno v neomezeném množství. 6.DEN: po snídani přejezd trajektem na pevninu do Neapole, průjezd městem s výkladem a krátkou zastávkou na Santa Lucia. Poté odjezd do Říma, přeprava metrem do centra města, kde následuje půldenní prohlídka s průvodcem - Koloseum, Fórum Romanum, Kapitol a památník Emanuela II., návštěva Vatikánu s prohlídkou Svatopetrského náměstí a křesťanského chrámu sv. Petra. Ve večerních hodinách odjezd do ČR. 7.DEN: příjezd do Prahy (v cca 12:00 hod.) a do Brna (v cca. 15:00 hod.)

Vybavení pokoje:

Standardní pokoj.

Stravování:

Polopenze

Cena zájezdu zahrnuje:

 Dopravu autobusem (video, TV, bar), obousměrné trajektové lístky, 4x ubytování v hotelu***/depandance, s termálními bazény nedaleko moře a pláží na termálním ostrově Ischia, 4x polopenze, služby CK a průvodce, pojištění CK proti úpadku.    

Cena zájezdu nezahrnuje:

 Výlety a vstupné (např. trajekt na ostrovy Capri a zpět, italské autobusy po ostrovech, okružní plavba lodí kolem Capri, vstup do Pompejí a na Vesuv, metro v Římě, italští průvodci, bezdrátová sluchátka v Pompejích a v Římě atd.) Pro absolvování kompletního programu zájezdu bude zapotřebí cca 190 €. Je na klientech, zda budou chtít celý nebo jen část programu, nebo odpočívat u moře či v termálních bazénech. PŘÍPLATKY: jednolůžkový pokoj 2.000,- Kč/os. (80 €), cestovní pojištění včetně storna 252 Kč /os. (10 €), balkon nebo terasu 600,- Kč /os. (24 €). Pobytová taxa cca 2 €/ os./noc – platba na hotelu.