Senior travel

od: 
do: 

Základní informace

Rozloha: 504 782
Hlavní město: Madrid
Největší město: Madrid
Měna: euro /EUR/. 1 euro = cca 26 Kč
Doba letu z ČR: 2:20
Časový rozdíl: bez rozdílu
Cestovní doklady: platný cestovní pas nebo občanský průkaz
Vízum: občani ČR vízum nepotřebují

LETOVISKA

Calella

Jedno z nejnavštěvovanějších turistických letovisek na severovýchodu Španělska. Leží 45 km od Barcelony na pobřeží Costa del Maresme u Středozemního moře. Město s 18 000 obyvateli láká každoročně klienty zejména širokou písečnou pláží, která je dlouhá několik kilometrů. V centru města jsou typické uličky plné obchodů se suvenýry, restaurací, barů a diskoték. Podél pobřeží jezdí místní vlak na trase Barcelona – Blanes.

Pineda de Mar

Klidnější prázdninové letovisko, obklopené středomořskou vegetací se pyšní širokou písečnou pláží. Hotely se nacházejí podél nově postavené pobřežní promenády. Podél pobřeží vede také pobřežní železniční trať, která spojuje nejdůležitější letoviska a zajišťuje výborné spojení do Barcelony. V centru střediska je množství obchodů, restaurací a kaváren.

Santa Susanna

Santa Susanna je lázeňské a pobytové středisko spojené s letoviskem Malgrat de Mar. Nachází se v oblasti Costa Maresme (na úpatí pohoří Montenegro) a je vzdáleno přibližně 50 km severně od Barcelony. Santa Susanna je zcela nově postavené letovisko se spoustou moderních hotelů. Je známé svými krásnými rozsáhlými a udržovanými plážemi s hrubším pískem. Pozornost si zaslouží zelené parky a pobřežní promenáda lemovaná řadami palem, která spojuje oblast hotelových komplexů s historickou částí města. Elegantní obchody, restaurace, bary a diskotéky nabízejí pro každého návštěvníka bohatý denní i noční život. Každé úterý dopoledne se zde konají trhy. Sportovci si mohou vybrat z široké nabídky vyžití: kanoistika, windsurfing, parasailing, vodní lyžování, půjčovna člunů a šlapadel, tenisové kurty, minigolf.

Malgrat de Mar

Katalánské městečko ležící na pobřeží Costa del Maresme mezi městy Pineda de Mar a Blanes. S Barcelonou jej spojují přímo železnice i silnice. Žije zde přes 18 000 obyvatel. Je vyhledávaným turistickým střediskem a má dlouhou a širokou písečnou pláž.

Salou

Stále více vyhledávané letovisko ležící na pobřeží Costa Dorada v jižní části Katalánska, 100 km od Barcelony. Oblast je známá svými krásnými písečnými plážemi s pozvolným vstupem do moře a vysokým počtem slunečných dnů v roce. Městečko nabízí velké množství volnočasových aktivit pro dospělé i děti. Můžete zde také navštívit historický hrad a jeskyně s malbami. Vychutnat si můžete večerní procházky mezi obchůdky s nejrůznějšími suvenýry nebo využít bohaté nabídky diskoték a barů.

ZAJÍMAVÁ MÍSTA

Barcelona

Hlavní město Katalánska a zároveň druhé největší město Španělska s 1,5 mil. obyvatel. Leží na pobřeží Středozemního moře na severovýchodě země. Je známá zejména díky množství originálních architektonických staveb a historických památek. Za symbol města je považován chrám Sagrada Familia. Stavět se začala v roce 1882 a práce trvají dodnes. Z jeho věží, kam se stoupá po točitých schodech, je nádherný výhled na celé město a jeho okolí. Na náměstí Plaça del Rei stojí muzeum historie města, v jehož podzemí můžete vidět vykopávky z římského období. Ve městě se také nachází mořské akvárium. Má 22 obřích akvárií a 80 metrů dlouhý skleněný tunel protínající obří nádrž se 6 miliony litry vody. Zde je možné vidět žraloky, rejnoky, měsíční rybu a další ryby z oblasti Středozemního moře.

Gerona

Město, ležící na soutoku řek Ter a Onyar má 90 tisíc obyvatel. Nejznámější památkou je katedrála Panny Marie, která je postavena na nejvýše položeném místě ve městě. Stavba je se šířkou 22,98 m nejširší jednolodní gotickou katedrálou na světě. Také doporučujeme procházku po místních kamenných mostech, které vedou přes řeku Onyar.

Andorra

Knížectví ležící mezi Francií a Španělskem v nadmořské výšce 900 metrů nad mořem. Tento malý stát leží v kruhovité kotlině obklopen hřebeny Pyrenejí. Hlavní město Andorra la Vella se nachází v údolí řeky Valira.

Montserrat

Vápencový horský masív ležící 40 km severozápadně od Barcelony. Název, v překladu „zubatá hora“, pochází od vzhledu silně erodovaného masívu tvořeného především slepenci, který při pohledu z dálky připomíná pilu se zuby. Nejvyšší vrchol dosahuje výšky 1236 metrů nad mořem. Podle pověsti v roce 880, jednu sobotu odpoledne viděli pastýři sestupovat z nebe silné světlo, doprovázené líbeznou melodií. Příští sobotu se zjevení opakovalo. Následující čtyři soboty pastýře doprovázel farář z Olesy de Montserrat, který měl zjevení potvrdit. Když se biskup dověděl o této události, zorganizoval návštěvu místa, během které byla objevena jeskyně, v níž byla nalezena Svatá socha. Biskup hodlal přenést sochu do Manresy, avšak při jejím vytahování z jeskyně socha tak ztěžkla, že s ní nebylo možno pohnout. Biskup tento jev vyložil jako přání Svaté Panny zůstat na tomto místě a nařídil zde vybudovat kapli. Na úbočí masivu vznikl v 11. století světoznámý benediktinský klášter. Jde o jedno z nejposvátnějších míst Katalánska, zasvěcené Panně Marii Montserratské, jejíž socha - Černá Madona z Montserrat - se zde nachází. Klášter se stal poutním místem.

VÝLETY

PANORAMATICKÁ BARCELONA

Tento výlet se skládá ze dvou částí, z nichž první část je zaměřena k osobnímu volnu a možnosti nákupů na nejznámější promenádě Ramblas či dále na živém náměstí Placa Catalunya. Pro vás, co preferujete spíše návštěvu pamětihodností, budete mít jedinečnou možnost navštívit architektonické skvosty jako jsou Gaudího stavby, prezentované jedinečným Chrámem sv. rodiny (La Sagrada Familia), „Gotickou čtvrť“ , kterou tvoří soubor ohraničený římskými hradbami s dominující gotickou katedrálou sv. Kříže a sv. Eulálie či Picassovo Muzeum. Druhá část výletu je zaměřena na poznávací okruh Barcelony s přestávkou na překrásném místě, kterým pro vás bude Güell Park a dále krátký pohled na olympijská zařízení, kde budete mít možnost fotografování na tomto nejvyšším místě Barcelony s fascinujícím výhledem na město a okolí.
Cena: 990 CZK

PANORAMATICKÁ BARCELONA + FONTÁNY

Využijte jedinečnou příležitost seznámit se s městem, centrem hrdého Katalánska, s nádhernou Barcelonou a to jak k návštěvám obchodů na známé a rušné promenádě Ramblas nebo na Placa Catalunya či poznáváním historie a pamětihodností. Budete mít ojedinělou možnost navštívit architektonické skvosty: Gaudího stavby s nejproslulejším Chrámem sv. rodiny (La Sagrada Familia), Picassovo Muzeum, Národní palác, sochu Kryštofa Kolumba či tzv. „Gotickou čtvrť“ s dominující gotickou katedrálou sv. Kříže a sv. Eulálie. Další část výletu je zaměřena na poznávací okruh Barcelony s přestávkou na překrásném místě, kterým pro vás bude Güell Park a dále krátký pohled na olympijská zařízení, kde budete mít možnost fotografování na tomto nejvyšším místě Barcelony s fascinujícím výhledem na město a okolí. V závěru výletu budete mít možnost shlédnout velkolepou vodní a světelnou show velké fontány, hru světla, hudby a vody hrající tisíci barvami na hoře Montjuic.
Cena: 990 CZK

BARCELONA + FOTBALOVÝ STADION CAMP NOU

Camp Nou je jeden z největších fotbalových stadionů na světě a podle kapacity i ten největší v Evropě. Do jeho hlediště se vejde neuvěřitelných 99 354 sedících diváků. Sídlí na něm FC Barcelona, patřící k naprosté světové fotbalové elitě. Camp Nou každý den otvírá své brány návštěvníkům pro takzvanou „Camp Nou experience“, při které máte možnost projít prakticky celý stadion. Dostanete se do muzea připomínajícího historii klubu a vystavující trofeje, dále potom na tribuny a nepřijdete ani o šatny nebo tunel, kterým hráči vchází na hřiště. V neposlední řadě vás čeká také box televizních komentátorů. Po prohlídce Cam Nou vás čeká volný čas v Barceloně. Tento čas můžete využít k nákupům na známé promenádě Ramblas či k poznávání historie v „Gotické čtvrti“ s dominující gotickou katedrálou sv. Kříže a sv. Eulálie.
Cena: 1 390 CZK

FOTBALOVÝ STADION CAMP NOU + FONTÁNY

Celodenní výlet, při kterém navštívíte největší fotbalový stadión na světě. Dostanete se do muzea připomínajícího historii klubu a vystavující trofeje, dále potom na tribuny a nepřijdete ani o šatny nebo tunel, kterým hráči vchází na hřiště. Po prohlídce Cam Nou vás čeká volný čas v Barceloně. Tento čas můžete využít k nákupům na známé promenádě Ramblas či poznáváním historie v „Gotické čtvrti“ s dominující gotickou katedrálou sv. Kříže a sv. Eulálie. V závěru výletu budete mít možnost shlédnout velkolepou vodní a světelnou show velké fontány, hru světla, hudby a vody hrající tisíci barvami na hoře Montjuic.
Cena: 1 390 CZK

MOŘSKÉ AKVÁRIUM V BARCELONĚ + FONTÁNY

Ponořte se přímo v Barceloně hluboko pod hladinu mořského světa. Jedinečný podvodní tunel o délce 80 metrů vám umožní nahlédnout přímo do hlubin oceánu. Na jednom místě budete moci prozkoumat 35 vodních nádrží, 11 000 zvířat a 450 různých druhů. Vstupné je zahrnuto v ceně výletu. Poté váš výlet bude směřovat na nejvyšší místo Barcelony, na horu Monjuic, ze které budete obdivovat fascinující a velkolepou světelnou show fontány (kombinaci barev, hudby a měnících se tvarů fontány).
Cena: 1 290 CZK

VOLNÝ DEN V BARCELONĚ

Tento výlet je určen pro ty z vás, kteří si chtějí sami projít Barcelonu, navštívit památky, obchody a užít si den po svém. Autobus vás odveze přímo do centra města, na Plaza Catalunya, odkud se můžete vydat na prohlídku pamětihodností či se projít po promenádě a navštívit zdejší obchody. Tento výlet je doprovázen průvodcem, který vám bude v případě vašich dotazů k dispozici.
Cena: 690 CZK

VOLNÝ DEN V BARCELONĚ + FONTÁNY

Tento výlet je určen pro ty z vás, kteří si chtějí sami projít Barcelonu, navštívit památky, obchody a užít si den po svém. Autobus vás odveze přímo do centra města, na Plaza Catalunya, odkud se můžete vydat na prohlídku pamětihodností či se projít po promenádě a navštívit zdejší obchody. Tento výlet je doprovázen průvodcem, který vám bude v případě vašich dotazů k dispozici. V závěru výletu budete mít možnost shlédnout velkolepou vodní a světelnou show velké fontány, hru světla, hudby a vody hrající tisíci barvami na hoře Montjuic.
Cena: 890 CZK

CELODENNÍ BARCELONA + FONTÁNY

Okružní jízda Barcelonou s návštěvou zpívající fontány. Tento výlet začíná menší okružní jízdou městem, kde budete mít zastávku u Chrámu sv. rodiny (La Sagrada Familia), dále navštívíte stadión a muzeum, známý jako Camp Nou, největšího a nejproslulejšího španělského klubu FC Barcelona, poté zamíříte na Montjuic, kde se nacházejí sportoviště zasvěcená letním olympijským hrám z roku 1992. Následně v rámci vašeho volného času můžete navštívit gotickou čtvrť s proslulou Katedrálou, projít se po největším bulváru Las Ramblas s živými sochami či si nakoupit v některých z obchodů. Váš výlet bude zakončen ojedinělým zážitkem, a to magickou fontánou, kde budete obdivovat fascinující a velkolepou show hry světla a hudby.
Cena: 1 390 CZK

LODNÍ VÝLET - OSTROVY MEDAS

Poznejte kouzlo katalánského pobřeží při plavbě na moderním katamaránu Nautilus k ostrovům Medas, což je souostroví, složené z různých neobydlených ostrovů. Oblast je chráněna přírodním parkem a je domovem mnoha různých druhů rostlin a živočichů. Vyplouváte z L’Estartit, což je malé městečko a přímořské letovisko na pobřeží Costa Brava , na severo-východním pobřeží. Během plavby podél pobřeží Costa Brava budete moci shlédnout kuriózní jeskyně či malebné rybářské vesničky. Katamarán pomalu proplouvá mezi ostrovy a pokud bude dostatečně čistá voda, můžete obdivovat hejna ryb pohybující se okolo něj. Po ukončení plavby vás katamarán dopraví zpět do L´Estartit a následně navštívíte středověkou vesničku Pals, kde budete mít volný čas k prohlídce tohoto městečka.
Cena: 1 190 CZK

ZÁBAVNÍ PARK PORT AVENTURA

Jen pár kilometrů od letoviska Salou se nachází Port Aventura, jeden z největších zábavních parků v celé Evropě. Celé zařízení je rozděleno do pěti různých tematických oblastí, na Středomoří, Polynésii, Čínu, Mexiko a Divoký západ. Každý z těchto zajímavých úseků pak nabízí nejrůznější atrakce, projížďky a vše, co patří do daného území. Na rozdíl od mnoha zábavních parků s horskými dráhami a kolotoči, je ale tady mnoho speciálních atrakcí určených speciálně dětem. Jednotlivé úseky zábavního parku Port Aventura jsou navzájem propojeny malými vláčky. V Port Aventuře pochopitelně nechybějí ani restaurace a obchody.
Cena: 1 490 CZK

FIESTA AVENTURA - ODPOLEDNÍ / NOČNÍ SHOW

Jen pár kilometrů od letoviska Salou se nachází Port Aventura, jeden z největších zábavních parků v celé Evropě. Celé zařízení je rozděleno do pěti různých tematických oblastí, na Středomoří, Polynésii, Čínu, Mexiko a Divoký západ. Každý z těchto zajímavých úseků pak nabízí nejrůznější atrakce, projížďky a vše, co patří do daného území. Na rozdíl od mnoha zábavních parků s horskými dráhami a kolotoči, je ale tady mnoho speciálních atrakcí určených speciálně dětem. Jednotlivé úseky zábavního parku Port Aventura jsou navzájem propojeny malými vláčky. V Port Aventuře pochopitelně nechybějí ani restaurace a obchody. Výlet se uskutečňuje v odpoledním – večerním čase a je v něm zahrnut poukaz na občerstvení.
Cena: 1 490 CZK

JIH FRANCIE - PERPIGNAN A COLLIURE

Při tomto výletu budete mít možnost obdivovat krásu přírody a historii v oblasti jižní Francie, v historickém regionu Rosellón a jeho největším městě Perpignan, kde budete mít možnost navštívit katedrálu sv. Jana Křtitele, která je jedna z nejčistších ukázek gotické architektury poblíž středozemí. Dále pokračujete do malebného městečka Colliure, jehož dominantou města je kdysi templářský a pak královský hrad z 12. století. Městečko bývalo kdysi inspirací světoznámých umělců, jakými byli Picasso, Matisse nebo Chagall.
Cena: 1 390 CZK